Nothing Ear (open) bemutató

Szerencsére egyre több nyitott fülhallgató kerül piacra, a Nothing újdonsága pedig egy nagyon is versenyképes ajánlat.

Pár évvel ezelőtt a vezeték nélküli fülhallgatók döntő többsége hallójáratba ülő, gumiharangos megoldás volt. Ez a kialakítás nagyon jó izolációt és hatékony aktív zajszűrést tesz lehetővé, de nem minden felhasználó számára ideális, viszonylag sokan vannak ugyanis azok, akik egészen egyszerűen nem szeretik, ha egy füldugóhoz hasonló eszközt kell viselniük, illetve az is előfordulhat, hogy túl kicsi a fülük egy efféle eszköz használatához. A kevés üdítő kivétel között van az Apple, akik a sima AirPods modellekkel régóta alternatívát kínálnak, illetve 2022-ben a Nothing is piacra dobta az Ear (stick) nevű modellt, aminél a szándékot abszolút lehetett értékelni, de a végeredmény nem volt kiemelkedő sem hangminőség, sem kényelem szempontjából. A visszajelzéseket feldolgozva most újra nekifutnak a történetnek, a Nothing Ear (open)-ről pedig már elöljáróban is el tudom mondani, hogy orvosolta a problémákat.

Nothing Ear (open) bemutató

A kialakítás ezúttal eltérő, a fülhallgatók kampók segítségével rögzülnek, tehát azokat nem kell sem a hallójáratba, sem a fülkagylóba behelyezni. A 14 x 51 x 41 milliméteres méret és a 8,1 grammos tömeg ennek megfelelő, de a fülhallgatók nem érződnek nehéznek, mert nagyon jó a súlyeloszlásuk. Az említett kampók szilikonból készültek, viszonylag lazák és nem állíthatók, a legtöbb felhasználónak ettől függetlenül valószínűleg kényelmes viseletet biztosítanak, de a szemüveggel való használat esetén ez nem garantált. Színárnyalatokból csak egyféle van, a dizájn a gyártótól megszokott, a töltőként is funkcionáló hordozótok fedele áttetsző, a jobb oldali fülhallgatót pedig a rajta lévő piros pöttyről lehet megismerni. A töltőtök és a fülhallgatók egyaránt por- és cseppállók, a besorolásuk IP54-es, tehát sportolás során is kiválóan használható az eszköz. A töltőtokot C-típusú USB-csatlakozón keresztül lehet tölteni, vezeték nélküli töltésre nincs lehetőség. A kezelés a fülhallgatók összecsíptetésével valósítható meg, hangerőállításra is van lehetőség, a funkciókat pedig az okostelefonos szoftverben személyre is lehet szabni. Nincs viszont közelségérzékelő, tehát a zene nem áll le automatikusan, ha a kiegészítőt levesszük a fülünkről.

Nothing Ear (open) teszt

A fülhallgatókban található 14,2 milliméteres dinamikus hangsugárzók lépcsős kialakítással van beépítve, a hangot közvetlenül a hallójáratba irányítják. Aktív zajszűrésről már csak a kialakítás miatt sem beszélhetünk, de az eszköz egy technológiai értelemben ahhoz hasonló megoldással próbálja csökkenteni a zajszivárgást: a hátsó akusztikus nyílásokból érkező fordított hanghullámok rárakódnak az elölről érkező hangra és kioltják azokat. De ez nem a környezeti zajokat csökkenti, hanem kevesebb zajt juttat a környezetbe, privát zenehallgatási élményt lehetővé téve. Hangos környezetben viszont a kialakítása miatt a Nothing Ear Open nem használható érdemben, az efféle felhasználásra továbbra is egy aktív zajszűréses, hallójáratba ülő megoldás javasolt. A hangminőség összességében viszont nagyon jó, sokkal jobb, mint az elődmodellnél, főleg, ha a Nothing X alkalmazásban kicsit finomhangoljuk a dolgokat, amire az egyszerű és a haladó hangszínszabályzók lehetőséget is biztosítanak. A mélyek érezhetően jelen vannak már alapbeállításnál is, ami többek között egy algoritmusnak köszönhető, a végeredmény viszont nem érződik digitálisnak. A hangerő növelése viszont összességében azzal jár, hogy a közép- és magas tartományok elkezdenek összecsúszni, ez is ahhoz a konklúzióhoz vezet, hogy az Ear Opent nem hangos helyen történő zenehallgatásra tervezték. Ha ugyanis 50% alatt tartjuk a hangerőt, akkor kimondottan széles hangtér, szép basszusok és tiszta vokálok lesznek hallhatók. A hasonló kialakítású sportfülhallgatók többségéhez képest a Nothing megoldása tényleg jól szól. Extra, hogy van alacsony késleltetésű mód, amit szintén a szoftverben lehet bekapcsolni, ezt elsősorban a játékosok fogják díjazni.

Nothing X app a Nothing Ear (open)-hez

Mint azt a zajszivárgás csökkentését megcélzó funkcióból ki lehetett találni, a fülhallgatókban vannak mikrofonok, amelyek átlagos hangminőséget produkálnak, nyilván ez is a kialakításból adódik. A zenehallgatási idő egy töltéssel 8, a beszélgetési idő pedig 6 óra, a tok pedig annyi energiát tud elraktározni, hogy összességében 30 órányi zenehallgatási idő érhető el. Maga a tok kimondottan gyorsan tölti fel a fülhallgatókat, 10 perc után 2 órát lehet zenét hallgatni, ami nagyon korrekt. És ez a jelző összességében is megállja a helyét a Nothing Ear Open kapcsán: egy szűkebb felhasználói réteget megcélzó eszközről van szó, amely összeszerelési és hangminőségben is korrekt, a kategóriájában jól teljesít. Mi a leginkább sportoláshoz ajánljuk, ennek a kialakításnak ugyanis nagy előnye, hogy a fülhallgató nem tud kiesni a fülünkből, kültéri futásnál pedig halljuk a környezetünket is, ami nagyon fontos.

Nothing – Ear (open)
Nothing – Ear (open)
62 990 Ft

Készleten