Nothing Ear (a) bemutató

A Nothing olcsóbb fülhallgatója az árához képest meglepő tudást és minőséget nyújt, ráadásul igen csinos csomagolásban teszi mindezt.

2022-ben egy nagyon kreatív marketingkampány mellett jelent meg a Nothing nevű cég első terméke, egy vezeték nélküli fülhallgató, az Ear (1). Mi is írtunk róla, rendkívül meg voltunk vele elégedve, és ezzel nem voltunk egyedül, a modell rendkívül népszerűnek bizonyult a felhasználók között is. A szintén abban az évben megjelent Nothing Ear (stick) elsősorban dizájnjával próbált konkurenciát állítani az AirPods 3-nak, a tavaly megjelent Nothing Ear (2) pedig ránézésre nem nagyon változott az elődjéhez képest, de a motorháztető alatt komoly fejlesztések történtek. Nemrég pedig piacra került két új Nothing fülhallgató, az Ear (3) és jelen bemutatónk tárgya, az Ear (a). Ez utóbbi egy új széria első darabja, a nagyobb testvér 61 990 forintos árával szemben mindössze 42 990 forintba kerül. Ez alapján rögtön arra lehetne gondolni, hogy az Ear (a) egy butított megoldás, amiből mondjuk hiányzik az aktív zajszűrés, esetleg egyszerűbb a dizájnja, de erről szó sincs: érdemes inkább úgy tekinteni, hogy az Ear (a) az alapmodell, az Ear (3) pedig különféle finomságokat hoz a zenerajongóknak.

Nothing Ear (a) teszt

A külsővel kapcsolatban a legfontosabb különbség, hogy bemutatónk tárgya nem csak fekete és fehér színekben létezik, hanem van belőle sárga változat is, ami véleményünk szerint nagyon dögös. A dizájnban amúgy komoly különbségek nincsenek, nagyon jó hír, hogy mindkét modell fülhallgatói IP54-es besorolásúak, tehát por- és cseppállók, az egyébként 47,6 x 63,3 x 22,7 milliméteres töltőház pedig IPX2-es besorolást kapott. A fülhallgatók dimenziója 30,9 x 21,7 x 24,3 milliméter, darabonként 4,8 grammot nyomnak, tehát minimálisan nagyobbak, mint az egyébként 4,62 grammos tömegű Ear (3), amelyet amúgy egy külön tesztben fogunk bemutatni, de a felhasználók könnyebb választását elősegítve itt is fogunk rá utalni. A töltőtok nagyon high-tech kinézetű, a teteje minden színvariánsnál átlátszó, a kedvencünk pedig a már említett sárga változat, ami elképesztően dögös és egyedi, ez a külső valószínűleg akkor is el tudná adni a terméket, ha nem lenne ilyen jó minőségű. A töltés C-típusú USB-csatlakozón keresztül történik, egy rövidke C-C kábel a csomag részét képezi, csak úgy, mint az L-es és az S-es méretű gumiharangok, gyárilag ugyanis az M-es van felhelyezve. A fülhallgatók dizájnja a gyártótól megszokott, a harmadik generációnál már nem tűnik annyira újszerűnek, de mindenképp egyedi, illetve nem utolsó sorban a fülhallgatók hosszabb távon is kényelmesek. Ugyebár gumiharangos, in-ear kivitelről van szó. 

Nothing Ear (a) bemutató

A tokban 500, a fülhallgatókban 46 mAh-s akkumulátorok találhatók, aktív zajszűrés nélkül a fülhallgatók önmagukban akár 9,5 órán keresztül is képesek zenélni, a tokos töltéssel pedig összesen 42 és fél óráról beszélünk. Zajszűréssel az értékek 5 és fél, illetve 24 és fél órára csökkennek, ezek abszolút rendben vannak, az elődmodellhez képest pedig komoly előrelépést jelentenek, és egy kicsivel jobb értékek, mint amit az Ear (3) tud. Van gyorstöltés, ha a zajszűrés nélküli számokat nézzük, akkor 10 perc alatt 10 órányi zenehallgatást tudunk az eszközbe tuszakolni, ami igencsak meggyőző. A dinamikus driverek 11 milliméteresek, az anyaghasználat PMI+TPU, ez egy különbség a drágább modellhez képest, amely kerámia meghajtókkal büszkélkedhet. Az Ear (a) átlagosan jó hangminőséggel rendelkezik, a mélyebb tartomány kimondottan gazdag és erős, de egyáltalán nem túlzó, a legtöbb felhasználó valószínűleg elégedett lesz a gyári hangolással, de a szoftver szerencsére lehetőséget ad a finomhangolásra, úgyhogy akár a mélyekből is vissza lehet venni. Az Ear (3) viszont már a felsőkategóriát erősíti, finomabb és részletesebb hangzása van, de erről részletesebben annak bemutatójában írunk: az Ear (a) véleményünk szerint a felhasználók többsége számára tökéletesen elegendő, szépen szól és a modern zenei műfajok kimondottan jól állnak neki.

Nothing Ear (a) vélemény

Az aktív zajszűrés jól működik, az AirPods Pro 2 szintjét nem éri el, de az átlagos megoldásoknál sokkal jobb. Ebben az Ear (3) és az Ear (a) között amúgy nincs óriási különbség, a drágább modell egy árnyalattal jobban szűr, de a különbség tényleg minimális, a Nothing mindkét terméknél kiváló munkát végzett. Az aktív zajszűrés erőssége egy háromfokozatú skálán állítható, illetve van adaptív mód is, plusz van átengedő mód is, amelyről szintén nem lehet rosszat mondani. A fülhallgatók szára nyomásérzékeny, ez a módszer az AirPods Pro 2-nél már bizonyított, és itt is kiválóan teszi a dolgát: az egyszeri nyomás nem állítható, ez mindenképp lejátszás/megállítás, illetve a hívásfogadás és a vonal bontása, a dupla és tripla nyomást, illetve az egyszeri és kétszeres nyomást plusz megtartást viszont személyre lehet szabni, számléptetés, ANC-vezérlés, hangerőszabályzás, hangasszisztens előhívása van terítéken. A kezelőszervek nedves ujjakkal is használhatók.

Nothing X alkalmazás

A kezelőapp neve Nothing X, természetesen Androidra és iOS-re is elérhető. A telepítése gyakorlatilag kötelező, hiszen a segítségével egyrészt személyre lehet szabni a már említett kezelési funkciókat, másrészt lehet állítani például a zajszűrés mértékén. Ezen kívül van egy kicsit fapados hangszínszabályzó, amiben egy +/-6-os skálán lehet állítani a mély, közép és magas tartományokat, illetve van egy ettől független basszuskiemelő mód, ami egy ötös skálán állítható; az Ear (3) komolyabb hangszínszabályzóval rendelkezik, ez például egy kézzel fogható különbség a két modell között. A beállítások között ki- és bekapcsolható a fülbehelyezés érzékelés, ami ugyebár azt csinálja, hogy megállítja a zenét, amikor kivesszük az egyik fülhallgatót, és elindítja, ha mindkettő bent van: a kivételnél van egy körülbelül 1-2 másodperces késés a leállításban, de ettől még a funkció jól működik. Van továbbá alacsony késleltetésű mód, amit a játékoknál lehet érdemes használni. Az Ear (a) egyszerre két eszközhöz is tud csatlakozni, ami az üzemidőt kicsit csökkenti, illetve ennek használatát engedélyezni kell az appban. Extra funkció továbbá a megkeresés, ami nem olyan szofisztikált, mint az AirPodsoknál, de sok esetben segítséget jelenthet: ilyenkor mindkét fülhallgató egy viszonylag éles hangot játszik le, amit otthon könnyedén meg lehet hallani, de az utcán nem jelent segítséget. Összességében nagyon elégedettek voltunk a Nothing Ear (a)-val, ami nem csak jól néz ki, de az árához képest minden szempontból kimagasló minőséget nyújt: szépen szól, jó az aktív zajszűrése, kényelmes, korrekt az üzemideje és szuper a hozzá tartozó szoftver. Aki egy jó fülhallgatót szeretne, nem fog mellényúlni vele.