Beats Powerbeats Pro 2 bemutató

Beépített pulzusmérőjével az edzésre fókuszál a Powerbeats Pro 2, de rengeteg olyan extra is van benne, amivel mindennapjaink elengedhetetlen társává válhat.

2019 tavaszán jelent meg a Beats márka első Powerbeats Pro fülhallgatója, amely egy sportolóknak szánt, teljesen vezeték nélküli fülhallgató volt rengeteg olyan fejlesztéssel, amelyeket az aktuális AirPods generáció is kínált. Hat évvel később a Powerbeats Pro 2 hasonló filozófiát követ, de a sportfókuszt továbbfejleszti egy-egy, a fülhallgatók oldalába épített optikai pulzusmérővel.

Kialakítás

A dizájn és a forma megmaradt az elődből, vagyis a fülre puha, gumírozott kampóval akasztható fel a fülhallgató. Zárt kialakítású, tehát a hallójáratban ül gumiharanggal, utóbbiból öt fajta méretet mellékelnek a csomagolásban extra kicsitől extra nagyig, hogy mindenki megtalálja a számára legkényelmesebbet; az iPhone-on illeszkedési tesztet is el lehet végezni. A kialakítás kényelmes és biztonságos, a fülhallgató futás, ugrálás közben sem mozdul el. A kezeléshez fizikai gombokat találunk a Powerbeats Pro 2-n, egyet a logó alatt, egyet pedig a fülhallgató szárán. Előbbivel léptethetjük vagy szüneteltethetjük a lejátszást, fogadhatunk hívást, illetve aktiválhatjuk a hangátengedő módot, a másik gomb pedig a hangerő pontos beállítására szolgál, a hosszúkás irányító egyik végét lenyomva emelhetjük, a másikat megnyomva csökkenthetjük a hangerőt.

Beats Powerbeats Pro 2 teszt

Amellett, hogy az újdonság a zárt kialakításával passzívan izolálja környezetünk hangjait, képes aktív zajszűrésre is, ez kifejezetten jól jön akkor, ha mondjuk edzőteremben vagy utazás során használjuk. Az Apple H2 chip által vezérelt rendszer az AirPods Pro 2 fülhallgatóhoz hasonló erősségű aktív zajzárral rendelkezik, a piac egyik legjobbja, így például kültéri futás során nem is ajánlott zajszűrést használni, mert nem fogjuk környezetünket hallani. Szerencsére a Powerbeats Pro 2 beépített mikrofonjaival képes hangátengedő módra is, és ezt is az AirPods Pro 2-höz hasonló színvonalon biztosítja. Ha bekapcsoljuk az átengedő módot, szinte észrevétlenné válik a fülhallgató, tökéletesen tisztán fogjuk hallani környezetünket. A H2 chipnek köszönhetően van sztereó hangosítás és a beépített giroszkópokkal fejkövető Spatial Audio térhangzás is, ami például az Apple TV+ tartalmainak fogyasztásakor rendkívül immerzív élményt biztosít.

A fülhallgató IPX4-es szigeteléssel rendelkezik, szóval a verejték vagy a rácsapódó eső nem fog benne kárt tenni. Viszont a fülhallgató fejére telepített optikai pulzusmérő pontosságát befolyásolhatja a verejték, hisz ez az órákban található szenzorokhoz hasonlóan ez is egy irányított fénycsóvát és annak visszaverődését használja a szívritmus meghatározásához. Mielőtt erre rátérünk bővebben, nézzük meg, hogy lehet bekapcsolni a fülhallgatón a HR-monitor funkciót.

Pulzusmérő

A már többször említett H2 chipnek köszönhetően az Apple eszközökhöz történő párosítás pofonegyszerű. Csak nyissuk fel a hordozó tok fedelét, és kattintsunk a felugró értesítésen a csatlakozás gombra. Meg is vagyunk, az iCloudon keresztül az összes eszközünkkel szinkronizálva lett a párosítás, egyszerre két forráshoz (például iPhone és Mac) is csatlakozhat a fülhallgató Bluetooth 5.3-on keresztül. Az iOS eszközkön az eszközt a Beállítások alatt lehet testre szabni, ott minden egyéb felett, Apple-fiókunk (nevünk) alatt meg kell jelenjen a fülhallgatóra vonatkozó menü, nincs szükség külön alkalmazás telepítésére. Ebben állíthatjuk be például, hogy a fülhallgató automatikusan észlelje, amikor betesszük a fülünkbe vagy kivesszük onnan, illetve itt adhatunk meg a gombok megnyomására vonatkozó egyedi parancsokat is. De ha a Siri aktív a telefonunkon, egy egyszerű “Hey, Siri” megszólítással is irányítható a fülhallgató. Lejjebb görgetve találjuk a személyre szabott térbeli hangzás beállítását, illetve a pulzusszám-érzékelő bekapcsolásának lehetőségét.

Beats Powerbeats Pro 2 iPhone-nal

Ha a Beállítások között bekapcsoltuk a pulzusérzékelőt, a Beats fülhallgató minden használat során az Apple Egészségbe fogja szinkronizálni a mért eredményeket, amelyeket az Egészségben a Böngészés, Szív, Pulzusszám menüben találunk. Ha több pulzusmérésre is képes eszközünk van (például Apple Watch vagy pulzust megfelelő okos mérleg), amelyek szintén szinkronizálnak az Apple Egészségbe, úgy ezek adatait külön-külön is megtekinthetjük. Fontos tudni, hogy ha Apple Watch órát viselünk, az Apple Egészség, a Fitnesz, és a sporthoz használt alkalmazások az óra adatait fogják előnyben részesíteni pulzusra vonatkozóan. Ha külön szeretnénk megnézni a Beats által mért értékeket, a Pulzusszám menüben görgessünk le az Adatforrások és hozzáférés lehetőséghez, itt látjuk majd az összes olyan csatlakozott mérőt, melyek HR-adatokat szinkronizáltak az Egészségbe. Itt a Bluetooth-eszköz név alatt fogjuk megtalálni a Powerbeats Pro 2-t, rákattintva megtekinthetjük a fülhallgató méréseit. Tapasztalataink szerint hat és tizenöt közötti számú alkalommal rögzít pulzusszámot percenként a füles, vagyis minimum minden tizedik másodpercben készít egy mérést. Egy-egy adatra kattintva másodpercre pontosan láthatjuk, hogy mikor rögzült, és melyik eszközünk volt forrása.

Nyugalmi állapotbana fülhallgató 1-2 BPM különbséggel mér az Apple Watch órához képest, vagyis meglehetősen pontos. Fontos megjegyezni, hogy összehasonlítást csak úgy lehet elvégezni, ha két külön Apple-fiókkal beállított iPhone-ra csatlakoztatjuk a fülest és az órát, különben az Egészség alkalmazás inkább az Apple Watch méréseit fogja előnyben részesíteni. Futás, séta vagy biciklizés közben felemás a fülhallgatóba épített pulzusmérő pontossága, hajlamos ugyanis kihagyni pár másodpercet, így mondjuk pulzus-zónás futóedzéshez nem olyan jó partner, mint egy Apple Watch Ultra. Beltéri, edzőtermi edzések során viszont nincs gond, az órához képest általában 1-2 BPM az eltérés, jellemzően a Beats mér magasabb értéket. 

Beats Powerbeats Pro 2 pulzusmérés

Ha nem iPhone-t, hanem Android operációs rendszerű telefont használunk, akkor a Beats alkalmazás letöltésére lesz szükségünk. Ebben a legtöbb funkciót ugyanúgy megtaláljuk majd, és azon keresztül fogjuk tudni bekapcsolni a pulzusmérőt. Fontos viszont, hogy Android rendszeren szükséges lesz egy fitnesz program telepítése is, melybe a Powerbeats Pro 2 szinkronizálhatja a mért pulzusadatokat. Ilyen applikáció például az Open, a Nike Run Club, a Peloton, a Runna, a Ladder vagy a Slopes. Ezek természetesen iPhone-on futva is kompatibilisek a Powerbeats Pro 2 pulzusmérőjével.

Hangminőség

A Powerbeats Pro 2 felső kategóriás eszközként felső kategóriához méltó hangzást biztosít. A mély tartomány, így a basszusgitár, a dobok nagyon energikusan szólalnak meg, remek dinamikával és telt, gazdag részletességgel. De az egyedi tervezésű, kételemes dinamikus membrán nem bánik el a vokálokkal és a magas hangokkal sem, azok is tisztán, részletesen szólalnak meg. Korábban a Beats márka termékei csak a basszusra voltak kihegyezve, de ezeknek az időknek vége: a Powerbeats Pro 2 energikus, motiváló hangzást biztosít, ám nem esik túlzásokba a mély hangokkal, kellemesen kiegyensúlyozott a hangkép. Így egy edzőtermi széria alatt a dübörgő hiphop ugyanolyan jól szólal meg rajta, mint mondjuk egy soul vagy jazz darab pihenéshez. Az adaptív zajszűrés telefonhívások közben is működik, összesen hat mikrofonnal képes a Powerbeats Pro 2 elkülöníteni a beszélő hangját tisztán és érthetően. Dedikált szélzaj-szűrő mód is van, ami jól jöhet, ha fel kell vennünk egy hívást futás közben: ennek a minősége is kimagasló.

Extrák

Pár mindennapi használatot megkönnyítő extrával is fel van szerelve a Powerbeats Pro 2, ilyen például a Lokátor funkció. Hasonlóan az AirPods fülhallgatókhoz, az új Beats fülest is láthatjuk a térképen. Sajnos az U1-es chip nem került bele az új Beatsbe, így az UWB-s precíziós megtalálás és a tokon keresztüli hang lejátszása továbbra is az AirPods Pro 2 egyedi extrája marad.

Mit tud a Beats Powerbeats Pro 2?

Az eszköz hordozó tokja sokkal kisebb lett az elődjéhez képest, ennek ellenére nem maradt ki belőle a vezeték nélküli töltés támogatása, de a C-típusú USB-csatlakozón keresztül természetesen kábellel is lehet tölteni. Az üzemidő a hordozó tok által tárolt energiával együtt 45 órára rúg. A fülhallgatók egy használat során 8 órán keresztül képesek zenét lejátszani aktív zajszűréssel együtt, a tokba pedig elég 5 percre visszahelyezni őket lemerülésük esetén, ezalatt 1,5 órányi lejátszásra elég energiát fognak magukba szívni.

A Powerbeats Pro 2 minden tekintetben fejlettebb, mint elődje, és minden jó tulajdonsága megmaradt. A pulzusmérő is hasznos extra benne, az olyan súlyzós edzések során például remekül jön, ahol nem viselünk órát. A fülhallgató nagyon hasonló az AirPods Pro 2-höz, de tökéletesen stabil kialakítása, üzemideje és dedikált fitnesz funkciója jobb választássá teszi azok számára, akik kifejezetten sporthoz keresnek audiokiegészítőt. Az aktív zajszűrés, a Siri, a Lokátor, illetve a Spatial Audio pedig olyan extra, amivel az edzőtermen kívüli életünkbe is könnyedén beilleszkedik majd.

Beats – Powerbeats Pro 2 - koromfekete
Beats – Powerbeats Pro 2 - koromfekete
134 990 Ft

Készleten

Beats – Powerbeats Pro 2 - hiperlila
Beats – Powerbeats Pro 2 - hiperlila
134 990 Ft

Jelenleg nem elérhető