Az iPhone felhasználók jól tudják, hogy milyen gyors és kényelmes kommunikációt tesz lehetővé az iMessage alkalmazás, amely egyébként egy összekapcsolt Macről is elérhető. Azt viszont kevesebben tudják, hogy a sebességen és a magától értetődő használaton túl a szoftver különféle effekteket és egyéb különlegességeket is tartogat, amelyeknek köszönhetően még izgalmasabbá és színesebbé lehet tenni a beszélgetéseket. Mai bemutatónkban ezeket vesszük sorba.
Nem mindennel működik
Mindenek előtt fontos tisztázni, hogy a felsorolt effektek kizárólag iPhone készülékek közötti kommunikáció során érhetők el, tehát a speciális effektek sem egy Android rendszerrel szerelt eszközön, sem egy butatelefonon nem fognak megjelenni. Szerencsére könnyedén ellenőrizhető, hogy a másik fél iPhone-t használ-e, az Üzenetek alkalmazásban ugyanis iMessage kommunikáció esetén a szövegbuborékok kék színűek, ami azt jelenti, hogy az effektek elérhetők. Amennyiben a szövegbuborékok zöld színűek, úgy SMS vagy MMS üzenetekről beszélünk, tehát nem érdemes különlegességekkel próbálkozni. Idővel a két rendszer remélhetőleg közeledni fog egymáshoz, a Google már dolgozik az iMessage reakciók támogatásán, ami utána remélhetőleg az effektek jönnek majd.
Buborék effektek
A buborék effektek hozzáadásához a begépelt üzenet mellett jobbra található, felfelé mutató nyilat kell körülbelül egy másodpercig nyomva tartani. Négyféle effekt érhető el: a láthatatlan tinta olvashatatlanná teszi a szöveget, amelynek tartalma csak akkor kerül felfedésre, ha az üzenet címzettje az ujjával hozzáér a szövegbuborékhoz. A lágy, a hangos és a svung mechnikáját tekintve nagyon hasonló, hiszen mindhárom a szövegbuborékok megjelenésének módját befolyásolja. A lágy effektnél a szöveg elsőre csak kis méretben jelenik meg, és viszonylag lassan válik normál méretűvé, a hangos ennek pont az ellentéte, a szöveg nagyból lesz normál méretű, a svung pedig nevének megfelelően olyan erőval dobja be az üzenetet, hogy abba még a többi szövegdoboz is beleremeg.
Teljes képernyős effektek
Ugyanezen a felületen egyet jobbra lapozva érhetők el a teljes képernyős effektek, amelyek mindegyike igen látványos és erőteljes. A visszhang esetén az üzenet több tucatszor jelenik meg a háttérben, a reflektor a nevének megfelelően csak a küldött üzenetet rakja reflektorfénybe, a konfettit, a szívet és a tűzijátékot valószínáleg nem kell magyarázni. A lézert annál inkább: itt egy diszkóhangulatot idéző lézershow emeli ki az üzenetet, az ünneplés pedig egy csillagszórókra emlékeztető fénykavalkáddal gyönyörködtet, amelybe még a telefon is beleremeg. Vannak egyébként bizonyos kifejezések, amelyek automatikusan elindítanak egy-egy effektet, a boldog új évet a tűzijátékot, a gratulálok a konfettit, a boldog születésnapot pedig a lufikat. Ezt az effektet a menüből amúgy nem lehet aktiválni.
Kézírás
Az effektek alaposan fel tudják dobni az üzeneteket, ha azonban a személyességre szeretnénk rakni a hangsúlyt, érdemes lehet kézírásra váltanunk. Ehhez mindenek előtt fekvő módba kell forgatnunk az iPhone-t, így a billentyűzeten jobb alul megjelenik majd a kézírás ikon az iMessage-ben. Innentől már minden egyértelmű, bármit írhatunk kézzel, illetve az egyszerűség kedvéért előre leírt üzenetek közül is választhatunk.
Te próbáltad már az itt felsorolt funkciókat?