Withings Thermo lázmérő bemutató

Bár azt hihetnénk, hogy egy lázmérő az egyszerűségéből adódóan nem lehet okos, a Withings Thermo megmutatja, hogy mit lehet kihozni ebből a műfajből.

A francia Withings termékei közül nemrég mutattuk be a BPM nevű vezeték nélküli vérnyomásmérőt, valamivel korábban pedig a Sleep Analyzer próbáltuk ki. A termékek több dologban is hasonlítanak, pontos és jó minőségű adatokat szolgáltatnak, kiváló a szoftveres támogatottságuk és nem mellesleg jól is néznek ki, bár az alvásfigyelő esetében ennek legfeljebb a telepítésig van jelentősége, ahhoz ugyanis nagyon megszállottnak kell lenni, hogy a matracot odébb tolva naponta nézegessük. Az viszont biztos, hogy a mostani bemutatónk tárgya is illik a sorba, a Thermo névre hallgató lázmérő ugyanis hasonlóan írható le, csak éppen más a funkcionalitása.

Withings Thermo

Egy lázmérőről van szó, amelynek a fő funkciója ebből adódan a testhőmérséklet mérése. A dizájn nyilván másodlagos, de ettől függetlenül tény, hogy a termék nagyon mutatós, azonban ennél is fontosabb, hogy jó minőségű, strapabíró műanyagokból készült, úgyhogy bár a gyártó efféle garanciát nem vállal, a mi véleményünk szerint simán túléli, ha a lázas beteg véletlenül elejti. Minden szempontból érintésmentes megoldásról van szó, amely az adatokat Bluetooth-on vagy WiFi-n keresztül szinkronizálja, illetve magához a méréshez sincs szükség ahhoz, hogy a bőrrel érintkezzen, ugyanis a folyamat során csak a homlokunk előtt kell elhúznunk az eszközt. A mérési tartomány 35 és 43,2 Celsius fok között van, a klinikai pontosság +/-0,2 Celsius fok, jó minőségű adatokat szolgáltat, ráadásul mindezt gyorsan teszi, mert maga a mérés körülbelül két másodpercet vesz igénybe. A konfigurálás kizárólag mobileszközről történhet, ehhez a Thermo nevű appot kell telepíteni, amely Androidra és iOS-re is elérhető. A beállítási folyamat könnyű, az alkalmazás használata magától értetődő, a mért adatok pedig exportálhatók, iOS esetén például az Egészség alkalmazásba, ahol tehát nem csak a testmozgással kapcsolatos információk kerülnek tárolásra, hanem a testhőmérsékletünk is. 

Betegség esetén viszont talán jobb a Thermóban maradni, ott ugyanis teljes naplót vezethetünk a gyógyulásunkról, például jelölve azt, hogy mikor milyen lázcsillapítót vettünk be, illetve milyen tüneteink voltak. Az alkalmazás természetesen több felhasználót is képes kezelni, a váltáshoz nem is szükséges elővenni a telefont, a lázmérőn található gomb, az érintésérzékeny felület és a mutatós, egyébként 20x5 LED-ből álló kijelző bőven elég ahhoz, hogy ki tudjuk választani, épp kinek a hőmérsékletét mérjük. És ezzel nagyjából le is írtuk a teljes funkcionalitást, ami karakterszámban nem sok, kényelem és egészségügyi történet szempontjából viszont minden, amit egy efféle eszköztől várhatunk. Egy tradicionális lázmérő nyilván más árkategóriában mozog, de a Thermo ennek a műfajnak a tetejét jelenti, így bátran ajánljuk azoknak, akik tudatosak az egészségügyi adataik tárolásával kapcsolatban, illetve egy könnyen és gyorsan használató eszközre vágynak.